Tuzla – Yalova Feribot Seferleri

Tuzla – Yalova Feribot Seferleri


İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Tuzla ilçesinden Yalova iline düzenlenen feribot seferleri uzun senelerden beri gerçekleştirilememektir. Ancak son dönemlerde feribot seferleri yerine yaz aylarında Yalova’ya vapur seferleri İDO firması tarafından düzenlenmektedir. Tuzla’nın sahil yolu yapısının müsait olmaması, Pendik ve Eskihisar’ın feribot hatlarının bu bölgeye yakın olması nedeniyle arabalı vapur seferleri yaklaşık 8 yıl önce firma tarafından kaldırılmıştır.

Tuzla – Yalova Feribot Seferleri Saatleri


İDO firması son yıllarda yaz ayları dönemlerinde Tuzla-Yalova arası vapur seferleri düzenlemektedir. Arabalı feribot seferleri ise bulunmamaktadır. Yaz aylarında düzenlenen vapur seferleri taleplere bağlı olarak günde 1-2 defa yapılmaktadır. Vapurlar Tuzla İskelesinden 12:00 ve 16:00’da hareket sağlamaktadır. Anadolu yakasında ikamet edenlerin yolcu olarak bu vapura binmek istemeleri halinde Kadıköy’den hareket eden 130 – 130A hatlı Kadıköy-Tuzla İETT otobüslerine binmeleri gerekmektedir. Araçları ile Yalova’ya gitmek isteyenlerin ise Pendik veya Eskihisar feribot hatlarını kullanmaları gerekir. Pendik’te İdo firması Yalova’ya sefer düzenlerken, Eskihisar da ise İdo ve Negmar firmaları bu istikamete sefer düzenlemektedir.

Tuzla – Yalova Feribot Sefer Ücretleri


Tuzla – Yalova arasında yapılan vapur seferlerinin bilinen son ücreti ise 12TL’dir. Bu hat için online rezervasyon opsiyonu bulunmamaktadır. Tuzla iskelesinde yer alan İDO iskelesinde bulunan bilet gişelerinden yolculuk bileti satın alınabilmektedir. Vapurların tahmini varış süresi hava muhalefeti içeren durumlar haricinde 45 dakikayı bulmaktadır.

whatsapp