Yalova Gece Hayatı
Yüzölçüm bakımından çevre illere göre oldukça küçük olan Yalova’da genel olarak gece hayatı kıyı şeridi üzerinde yer alır. Şehir merkezinde irili ufaklı birçok bar olmasına rağmen, Çınarcık ilçesinde bulunan barlar gece hayatı için en çok tercih edilen yerler arasındadır.
Barların sunmuş olduğu genel eğlence etkinlikleri arasında canlı müziklerden, ünlü şarkıcılara, DJ’lerden yerel sanatçılara kadar yüksek performanslı gösteriler vardır.
Yalova Barları
Club Kale
Yalova’nın Çınarcık ilçe merkezinde bulunan Club Kale, yaklaşık 15 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir. Bünyesinde çalışan deneyimli personelleri, gelen misafirlerine karşı samimi ve içtendir.
Yüksek kaliteli ses sistemleri, hareketli müzikler, DJ'lerin canlı performansları ve gençlerden oluşan kalabalığı ile yıl boyunca yerli yabancı binlerce kişiye eğlence fırsatı sunar. Aileler tarafından tercih edilmez.
Dış mimarisinin kale biçiminde olması, club'e gotik bir mimari hava katar. İçerisinin oldukça geniş bir sahneye sahip olması da daha çok kalabalığın eğlenmesine olanak sağlar.
Club Kio
Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bulunan bir diğer mekan ise Club Kio’dur. Eğlencenin doruklarına gece 01:00’da ulaşılan club'ın renklendirmesi diğer mekanlardan daha farklıdır.
Çınarcık’ta bulunan diğer bar ve club'lara göre daha nezih bir ortam olarak nitelendirilen Club Kio, iki katlı ve balkonlu bir mimariye sahiptir.
Güncel çalınan hiphop ve club benzeri müzikler ile en çok gençler tarafından tercih edilen bar, yerli ve yabancı alkollü içecekler ile sabahın erken saatlerine kadar eğlenme fırsatı sunar.
Mojito Club
Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, sahil kenarında yer alır. Yerli yabancı birçok kişinin yıl boyunca ziyaret ettiği, Marmara Denizi’nde yüzdükten sonra keyif yapmak için ilk uğradığı yerdir.
Beach Club tarzındaki stili, yaz aylarında sundukları kaliteli alkollü ve alkolsüz içecekleri, ve neredeyse gün boyunca süren hareketli müzikleri ile Çınarcık ilçesinin en hareketli mekanlarından birisidir.
Shot Cafe Bar
Yalova merkezde, sahil kenarında yer alan Shot Cafe Bar, sunduğu deniz manzarası ile en çok tercih edilen barlar arasındadır.
Masalarının deniz kenarındaki iskele benzeri yerde kurulması, açık hava da zaman geçirmek isteyenler için ideal bir konum olmuştur. Her gün düzenlenen canlı müzik etkinlikleri, rock tarzını sevenlere içilen bira eşliğinde eğlenceli dakikalar sunar.
Yalova Restoranları
Sindoman Bar
Yalova’nın merkezi bir noktasında Sindoman Bar, içerisinde yemekli ve yemeksiz seçenekler ile daha çok üniversite öğrencilerinin ve gençlerin ilgi noktası olarak ön plana çıkar.
Diğer mekanlara göre daha lüks bir görünüme sahip olmasının yanı sıra uygun fiyatlı menü içerikleriyle keyif alınan bir yer olarak değerlendirilmektedir. İçerisinde çalınan sakin müzikler ortama nezih bir atmosfer katar.Uzak Doğu mutfağının yemeklerinin en çok tercih edildiği bir mekandır.
Ayrıca Türkiye’de en çok takip edilen spor dallarında Futbol Derbi maçlarının en heyecanlı dakikalarının yaşandığı yer olarak da bilinir.
Sepetçioğlu Restaurant
Yalova-Bursa yolunun 6. kilometresinde bulunan Sepetçioğlu Restaorant, daha çok ailelerin tercih ettiği bir mekandır. Bünyesinde bulunan Anadolu usulü kahvaltı sofralarıyla ön plana gelir.
Uygunfiyatlı bir yer olarak daha çok kahvaltı ve akşam yemekleriyle müşterilerine kaliteli hizmetler sunarak ün kazanmıştır.
Tavsiye edilen yiyecekler arasında Büryan Kebabı, Kuyu Kebabı, Gerdan Çorbası ve serpme kahvaltı menüleri yer alır.
Altın Balık Marin Restorant
Yalova’nın Pendik İskelesinde bulunan Altın Balık Marin Restorantı, yıl boyunca Marmara Deniz’inden gelen taze balıklar ile müşterilerini ağırlamaktadır.
Konumu itabari ile deniz kenarında bulunması, rakı-balık sofrası diye adlandırılan eğlenceyi konuklarına sunar. Alkokllü-alkolsüz içeceklerin yanı sıra, hemen her türlü deniz ürünün taze olarak servis edilmesine olanak sağlar.
Tercih edilen yiyecekler arasında kalamar, karides ve portakal kabuklu, kuş üzümlü irmik helvası yer alır.
Masal Köyü Kır Sofrası
Yalova’nın Safran Köyü’nde, tepe bir noktada konumlanan küçük restoran, şehir manzarası ve sıcak ortamı ile Yalova’da ün salmıştır.
Konumunun vermiş olduğu ayrıcalıkla, gelen müşteriler tarafından masallar diyarı olarak adlandırılan Masal Köyü Kır Sofrası, köy havasında sunduğu yiyeceklerle ön plana gelir. Daha çok ailelerin tercih ettiği mekanda dışarıda bulunan masalarda yemekler yenilerek, Yalova’nın uzaktan görünümü ile keyifli dakikalar geçirilebilir.
Şehir gürültüsünden uzakta, doğa ile iç içe biraz vakit geçirmek isteyenlerin tercih edebileceği ideal bir mekan olarak, uygun fiyatlı menüleri ile bir cazibe noktası haline gelmiştir.
Ünsal Balık Restorant
Yalova’nın sahilinde bulunan üç balık restoranı ile karşılaştırıldığında uygun fiyatı ile bir adım öne gelen Ünsal Balık Restorant’ı, alkolsüz hizmeti ile memnun edici bir servise sahiptir.
İskele’de bulunması, taze balıkların yıl boyunca müşterilere servis edilmesi, ferah atmosferi ve sahil kenarındaki oturma yerleri ile ilgi çekici bir mekan olarak değerlendirilir.
Tavsiye edilen yiyecekler arasında ızgara lüfer ve ızgara çuprası yer almaktadır.
Tike Marina
Yalova sahil kenarında bulunan Tike Marina, nezih ve sakin bir akşam yemeği yemek isteyenler için en çok tercih edilen mekanlardan birisi olarak ön plana gelir.
Yat limanının manzarası, güler yüzlü servisi ve huzurlu bir restorant olarak nitelendirilen Tike Marina, leziz deniz ürünlerinin yanı sıra Anadolu’nun çeşitli bölgelerine özgü yemeklerinin kalitesi ile de dikkat çeker.
Tercih edilen yiyecekler arasında kebaplar ve et yemekleri yer almaktadır.

whatsapp